Rudens namų interjeras: interjero detalės jaukiems vakarams

Espreso puodelis Clara Drifwood

Rudens namų interjeras: interjero detalės jaukiems vakarams

Namų jaukumas dažniausiai siejamas ne tik su aplink esančiais daiktais, bet ir su jausmu, kuris užplūsta vos įžengus pro duris. Šį jausmą sukurti padeda namų interjeras, visuma, supanti mus vos įžengus per namų duris. Atėjus rudeniui, kai vakarai tampa vis ilgesni, namams keliama gerokai aukštesnė jaukumo kartelė. 

Tad būtent dabar yra pats geriausias metas peržiūrėti kiekvieną namų interjero detalę ir atrasti tai, kas rudenį namuose pavers tiesiog magišku. O tam kartais prireikia visai nedaug, jei tiksliai žinoma, į ką atkreipti dėmesį. 

Namų interjeras rudenį tarsi sušyla 

Namų interjeras kiekvieną sezoną atneša ką nors nauja: jei vasarą norisi ryškesnių spalvų ar gaivos pojūčio, tai rudenį dėmesys nejučia krypsta į tuos daiktus, kurie asocijuojasi su šiluma. Pledai, žvakės, pagalvės – visa tai gali suteikti jaukumo, jei nebus parinkta paskubomis. Antraip, sukuriamas priešingas rezultatas – sunku išvengti netvarkos. 

Pagrindinės taisyklės yra tik dvi. Pirmoji –  namų interjero aksesuarai turi derėti tarpusavyje. Todėl būtina atsižvelgti ne tik į spalvų gamą, bet ir į interjero detalės stilistiką. Be to, reikėtų vengti akį rėžiančių detalių – geriau rinktis minimalistinius, neutralių spalvų, klasikinių formų aksesuarus. 

Pledas Hilda, DoveAntroji taisyklė – vengti pigiai atrodančių niekučių, kurių buityje pritaikyti neįmanoma. Pavyzdžiui, jei renkatės naują pledą, jis turi būti kokybiškos medžiagos, malonus kūnui ir, be abejo, šiltas. Būtent toks gerai žinomas pledas Hilda – dėl unikaliai įaustų siūlų jis atrodo itin prabangiai ir gali pagyvinti bet kokio stiliaus miegamąjį. 

 

Interjero detalės sukuria ritualus

Rudens namų jaukumas neįsivaizduojamas be degančių žvakių juose. Žvakės – nuostabūs namų interjero aksesuarai, neretai padedantys sukurti malonius ritualus. Ruduo pats tinkamiausias laikas “prijaukinti” vakarienes žvakių šviesioje, pilną putų vonią ar įprastą kavos gėrimą paversti magiška ceremonija.

Minimalistinės žvakės tinka bet kuriame interjere, be to tampa savotiška puošmena.Kvapni maža žvakė Green herbal Klasikos mėgėjai labiausiai vertina šviesių, pastelinių atspalvių žvakes, išlietas plono stiklo ar krištolo indeliuose. Dėl šios priežasties “Meraki” kvapnios žvakės sulaukė itin didelio susidomėjimo ir jau eilę metų puošia skirtingus rudeninius interjerus.  

Atsipalaiduoti padės ir tinkamai parinktas žvakės aromatas. Svarbu atsiminti, kad kvapniąsias žvakes rekomenduojama uždengti, kai jos nenaudojamos – taip aromatas išlieka gerokai ilgiau. Todėl pravartu ieškoti žvakių su specialiais dangteliais. 

Be to, renkantis žvakes būtina pasidomėti ir jų sudėtimi – kai kuriose jų parafino, kuris degdamas gali išskirti pavojingas medžiagas. Parafininės žvakės dega greičiau bei trumpiau išsaugo aromatą. Rekomenduojama rinktis kuo natūralesnę žvakių sudėtį – jau kelerius metus iš eilės populiariausiomis išlieka sojų žvakės. 

Na, o svarbiausia nepamiršti – išskirtinį jaukumą bei aromatą suteikia tik degančios žvakės. Tad jei jos bus pastatytos, bet niekada neuždegamos, geriau rinktis minimalistinį namų kvapo buteliuką. 

Namų kvapai – nematomi, bet itin svarbūs

Daugelis buvęs situacijoje, kuomet vos įėjus į kambarį, pasijunta tarsi namuose, lyg iš karto jaustų kažką pažįstama. Įdomu tai, kad už šį jausmą  dažniausiai būna atsakingos “nematomos” interjero detalės – namų kvapai. 

Tyrimais įrodyta, kad pirmą kartą užuodę kokį nors kvapą, jį automatiškai susiejame su savo emocija, atsiminimu, vieta. Be to, tinkamai parinkti namų kvapai gali padėti nusiraminti, pralinksmėti ar padėti užmigti. 

Tad nenuostabu, kad būtent kvapas yra neatsiejamas nuo namų jaukumo sąvokos. Tad jei norisi namuose sukurti išskirtinę atmosferą, visų pirma reikėtų pasirinkti kokybišką kvapą. 

Kvapas namams Sandcastles & SunsetsPavyzdžiui, norintiems namuose daugiau romantikos tikrai patiks namų kvapas su lazdelėmis “Sandcastles & Sunsets” – saulėlydį primenantis aromatas. Mėgstantiems gaivumą siūlomas gaivus apelsinų, gėlių, oleandro ir muskuso dvelksmas – namų kvapas “Forest rain”

Auksinė taisyklė – namų kvapai turi būti ne intensyvaus, bet malonaus aromato, o buteliuko dizainas minimalistinis, neapkraunantis namų interjero. Specialistai nerekomenduoja namuose maišyti skirtingų aromatų, tačiau išimtis taikoma, jei namai itin dideli ir norima kiekvienai erdvei suteikti individualias funkcijas. 

Interjero detalė, kurios negalima pamiršti

Viskas slypi detalėse. Tačiau kai kurias iš jų matome ir naudojame gerokai dažniau nei kitas, ypač rudenį. Viena jų – arbatos ar kavos puodelis, sušildantis net ir žvarbiausią vakarą. 

Sakoma, jog iš mėgstamiausio žmogaus puodelio galima papasakoti viską apie jo Espreso puodelis Clara Drifwoodgyvenimo būdą. Estetikos mėgėjai niekuomet namuose neturės skirtingų spalvų, ryškių puodelių su dideliais logotipais ant šonų, o namuose, kuriuose gyvena daug mažamečių, krištolo puodeliai taip pat nebus pirmasis pasirinkimas. 

Renkantis rudens sezonui tinkantį puodelį, dėmesį atkreipti reikėtų į jo dydį, tekstūrą bei spalvą. Be to, jis turi būti patogus paimti. 

Jei norisi namuose sukurti išskirtinumo pojūtį, rekomenduojama pasirinkti kokybiškus molinius gaminius. Vienas stilingiausių šio rudens pasirinkimų “Clara” puodelių linija, spinduliuojanti elegancija ir rafinuotumu. 

Daugelis šios linijos gaminių yra padengti dviguba reaktyvia glazūra – tai reiškia, kad kiekvieno indo spalva ir išvaizda gali skirtis. Tai, žinoma, suteikia papildomo žavesio. 

Rudens namų interjeras – išskirtinis. Todėl iš pažiūros net ir ne itin didelės reikšmės turinčios detalės, kartais padeda sukurti tai, ko siekia bene kiekvienas – magiško jaukumo namuose, į kuriuos vis norisi sugrįžti. 

Svarbiausia, neapsigaukite – kartais keli kokybiški namų interjero aksesuarai veikia gerokai stipriau nei dešimtys nekokybiškų niekučių.Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.