Jaukūs namai: namų interjero idėjos stilingam daiktų organizavimui

Dėžutė Cellia

Jaukūs namai: namų interjero idėjos stilingam daiktų organizavimui

Jaukūs namai ir artėjantis ruduo yra tiesiog neatsiejami – ilgi vakarai namuose, šiltos arbatos puodeliai bei buvimas kartu. Idilę namuose gali sugadinti tik netvarka aplink. Tad dabar pats tinkamiausias metas pasirūpinti, kad kiekvienas daiktas atrastų savo vietą, o interjeras taptų nepriekaištingas. Ir, žinoma, stilingas.

Jaukūs namai – viskas slypi detalėse

Būdų, kaip sukurti jaukius namus, yra milijonai. Vienas svarbiausių – neapkrautas interjeras. Netvarkos pojūtį dažniausiai sustiprina išsimėtę daiktai: nuo telefono pakrovėjo, lipnios juostelės iki lūpų balzamo. Sugrupuoti daiktus padeda įvairios dėžutės, kurios išmoningai parinktos tinka bet kokiame interjere.

Renkantis dėžutes, rekomenduojama atsižvelgti ne tik į namuose vyraujančias spalvas, bet ir į dėžutės dydį bei funkcionalumą – vienas populiariausių sprendimų komponuoti skirtingo dydžio dėžutes viena šalia kitos. Jos dažniausiai naudojamos prieškambario ir svetainės zonose.

Nors atrodytų, jog dėžučių galima rasti bet kur, verta paieškoti atidžiau ir išsirinkti iš tiesų kokybiškus ir patvarius gaminius.

Dėžutė CelliaIšskirtinumo ieškotojams patiks unikali iš kriauklių sukurta dėžutė „Cellia“. Dviejų vienodų rasti neįmanoma: ir capiz kriauklelės, ir pati dėžutė formuojama rankų darbu. Šios kriauklės žinomos kaip stiklo pakaitalas – tik yra gerokai stipresnės.

Modernumo pojūtį visuomet sustiprina įdomios tekstūros ar formos dėžutės, klasikos mėgėjus labiau sudomins medinės dėžutės ar interjere tiesiog ištirpstančios daiktadėžės.

Daiktadėžės, pagyvinančios interjerą

Skirtingos daiktadėžės gali būti tikras išsigelbėjimas, jei namuose nėra daug vietos, o erdvę norisi pagyvinti stilingais aksesuarais. Tuo pačiu galima rinktis ir mažai pastebimas, lengvai „paslepiamas“.

Vienas pagrindinių patarimų renkantis daiktadėžes – vientisumas. Tai reiškia, kad reikėtų rinktis tokios pačios tekstūros ir stiliaus daiktadėžes, žaidžiant tik su jų dydžiu, spalvomis. Pavyzdžiui, medinės dėžutės ne visuomet dera su stiklinėmis ar medžiaginės su marmurinėmis. Kita vertus, tai tik gairės, kurios pasitvirtina ne visuomet.

Daiktadėžės yra universalus sprendimas, todėl dera bet kuriame kambaryje. Jos tampa vis populiaresnės tvarkant žaislus: vaikų kambaryje naudojamos daiktadėžės turėtų būti lengvos, patvarios, pakankamai didelės, nesunkiai atidaromos ar ištraukiamos.

Virtuvės zonoje esančios daiktadėžės turėtų būti funkcionalios, kuo atsparesnės išoriniams veiksniams bei per daug neapkraunančios interjero.

Svetainės ir poilsio zonos daiktadėžės turėtų būti puošnesnės, stilingai derančios bendrame interjere. Vonioje – lengvos, greitai džiūvančios, pavyzdžiui, pintos daiktadėžės. Miegamajame daiktadėžės turėtų būti neiššaukiančios, lengvai maskuojamos interjere.

Kasdieniniai daiktai turi būti pasiekiami ranka

Šiuolaikinės namų interjero idėjos neatsiejamos nuo minimalizmo. Vonia – ne išimtis. Vis dėlto, būtent čia sunkiausia neapsikrauti įvairiais niekučiais ar kosmetikos priemonėmis. Daiktus vonioje patariama organizuoti pagal naudojimo prioritetus.

Taisyklės gana paprastos: kelis kartus į dieną naudojami daiktai, pavyzdžiui, muilas, turėtų likti matomoje vietoje. Kartą per dieną naudojami – ranka pasiekiami, bet sudėti į tinkamas dėžutes. Rečiau naudojamus galima susidėti į stalčius bei spinteles.

Bet kokiu atveju, kiekvienoje tvarkingoje vonioje turėtų atsirasti nors keletas stilingų daiktų laikymo dėžučių. Kokybė ir elegancija yra kertiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis detales.

Kosmetinė GiolieVerta atsiminti viena – ne visos namų interjero idėjos yra universalios. Būtent todėl renkantis klasikinius siluetus, spalvas ir formas daug lengviau sukurti iš tiesų jaukius namus. Visas  dėmesys – detalėms.

Pavyzdžiui, tinkama kosmetinė gali ne tik pagyvinti interjerą, bet ir nepastebimai paslėpti tai, kas pernelyg jį apkrauna. Didžiausias kokybiškos kosmetinės pliusas – ji drąsiai gali būti aiškiai matomoje vietoje ir atlikti aksesuaro funkciją.  

Tyrimų duomenis, lietuvių vonios kambariuose įprastai vyrauja žemės spalvos, tad išskirtinė kosmetinė „Giolie“ derės kone kiekvienuose namuose.

Elegancija ir žaismingumas organizuojant papuošalus

Susipynusios grandinėlės, pamestas auskaras ar apyrankė gali ne juokais apkartinti dieną. Siekiant idealios tvarkos, organizuojant daiktus privaloma skirti laiko ir tinkamai sugrupuoti papuošalus. Alternatyvų būna įvairiausių: pasitarnauti gali ir raktų dėžutės ar net maisto dėžutės. Vis dėlto, rekomenduojama paieškoti originalesnių sprendimų.

Vienas jų – specialūs papuošalų laikikliai, suteikiantys kambariui papildomos elegancijos. Pakabinti papuošalai atrodo labai žaismingai, be to juos patogu prireikus paimti. Dėl šios priežasties rekomenduojama taip laikyti dažniau naudojamus papuošalus, o rečiau naudojamiems verta paieškoti papuošalų dėžutės.

Papuošalų dėžutės geriau saugo aksesuarus nuo įvairių išorinių veiksnių, todėl vertingesnius papuošalus rekomenduojama laikyti aksomu ar kita švelnia medžiaga išklotoje dėžutėje.

Ir papuošalų laikiklis, ir dėžutė gali tapti interjero detale, jei bus pasirinkti atsakingai – kokybė, dydis, funkcionalumas bei estetiškumas turėtų būti pagrindiniai kriterijai.

Jaukūs namai neįsivaizduojami be žvakių

Kas gali būti romantiškiau ir jaukiau nei žvakių šviesa? Ieškant rudeniškų akcentų namams, dėmesį reikėtų atkreipti į įvairius padėklus žvakėms.

Dekoratyviniai padėklai Retra Grey Šiais metais itin populiarūs cementinės išvaizdos padėklai, kurie atrodo moderniai bei stiprina minimalizmo idėją. Galima rinktis ir tikro cemento gaminius, ir jo pakaitalus – pavyzdžiui, iš polistono medžiagos pagamintus padėklus „Retra“.

Padėklai žvakėms tampa savotišku rudenišku simboliu, todėl gali atsidurti bet kuriame namų kampelyje. Galioja ta pati taisyklė – vientisumas: skirtingose namų zonose esantys padėklai turėtų būti arba vienodi, arba labai artimi stilistiškai.

Jaukūs namai tokiais tampa tik tada, kai juose esantys žmonės bei daiktai randa savo vietą. Todėl net ir didžiausius skeptikus nustebins tinkamai parinktų namų aksesuarų galia, kuri įneša kokybės, patvarumo bei elegancijos pojūtį. 

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.